Usługi
Prowadzimy usługi w zakresie:
- Okresowego przeglądu stanu technicznego podręcznego sprzętu gaśniczego.
- Remontów, konserwacji i napełniania gaśnic i agregatów gaśniczych.
- Pełnego serwisu gaśnic samochodowych.
- Legalizacji przez UDT zbiorników ciśnieniowych.
- Montażu gaśnic u klienta.
- Impregnacji ognioochronnej materiałów drewnopochodnych oraz pochodzenia tekstylnego.
- Impregnacji ognioochronnej konstrukcji stalowych.
- Przeglądów okresowych instalacji hydrantowych.
- Przeglądów okresowych instalacji suchych pionów.
- Pomiarów ciśnień i wydajności hydrantów przeciwpożarowych.
- Pomiarów oświetlenia dróg ewakuacyjnych i oświtlenia ewakuacyjnego.
Gaśnice
Okresowe przeglądy, legalizacja, konserwacja, remont gaśnic i naprawa. Fachowe doradztwo w doborze ilościowym i jakościowym oraz rozmieszczeniu sprzętu ppoż.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przeglądy wszystkich typów gaśnic należy wykonywać co najmniej raz w roku oraz remont raz na 5 lat ze względu na pięcioletni okres ważności środków gaśniczych oraz badania UDT zbiorników gaśnic. Przeglądy wykonujemy na terenie obiektu i są one potwierdzone odpowiednim protokołem. Oprócz tego na każdej gaśnicy znajduje się kontrolka potwierdzająca jej sprawność.
W przypadku gdy gaśnica kwalifikuje się do remontu zabieramy ją do warsztatu serwisowego, a jeśli istnieje taka potrzeba dostarczamy gaśnice zastępcze.
Hydranty przeciwpożarowe
Hydranty wewnętrzne HW-52 z wężem płasko składanym DN52 (pożarniczy wąż tłoczny) oraz HW-25 z wężem półsztywnym występują w wersji natynkowej lub podtynkowej. Korpus szafki wykonany jest blachy stalowej ocynkowanej o grubości 1.0 mm, zaginanej ze wszystkich stron, połączenia zgrzewane i spawane. Szafa malowana jest farbą proszkową epoksydowo-poliestrową w kolorze czerwonym RAL3000 lub białym RAL9010. Każda szafa hydrantowa zamykana jest jednym z dwóch rodzajów zamków, typu Euro lub Patent. Na płycie drzwiowej za hartowaną szybką szklaną o grubości 1 mm znajduje się jeden z kluczyków (zapasowy). Zastosowana szybka spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa.
Pomiary oświetlenia dróg ewakuacyjnych, oświtlenie awaryjne.
Wykonujemy pomiary oświetlenia ewakuacyjnego, zgodnie z aktualnymi przepisami. Po wykonaniu pomiarów zostaje wystawiony protokół oświadczający czy dane oświetlenie spełnia wymogi normy PN-EN 1838 określającej wartości minimalne, które muszą spełniać systemy oświetlenia awaryjnego. Instalacje oświetlenia ewakuacyjnego zalicza się do urządzeń przeciwpożarowych i nakazuje dokonywanie przeglądów technicznych oraz czynności konserwacyjnych w sposób zgodny z instrukcją narzuconą przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.
Wyposażamy nadzorowane obiekty w:- instrukcje przeciwpożarowe
- wykazy telefonów alarmowych
- znaki bezpieczeństwa dotyczące ewakuacji
- znaki bezpieczeństwa dotyczące ochrony ppoż
- pożarnicze tablice informacyjne
- podręczny sprzęt gaśniczy oraz chemiczne środki gaśnicze